TEK HATLI SİSTEMLER

Yağ pompası, ana yağ hattına bağlanan yan hatlar ile 100 adede kadar dağıtıcıya yağ basabilir. Pompanın ürettiği basınç ile dağıtıcılardaki her bir piston ayarlandığı miktar kadar yağı yağlama noktasına ulaştırır. Her yağlama noktası gereken yağı aldıktan sonra ana yağlama hattı otomatik veya manuel olarak ana tanka bağlanır ve hat içindeki basınç düşürülerek dağıtıcılar içindeki pistonlar ikinci yağlama pozisyonuna hazır hale gelir. Belirlenen bir aradan sonra ikinci yağlama periyodu başlar.

Azami yağlama noktası : 100 Azami hat uzunluğu : 30 m Azami pompa basıncı : 150 bar. Uygulama alanları: Presler, zımba presleri, giyotinler, şişe yıkama makinaları, paketleme makinaları, mengeneler, kesme makinaları.

ÇİFT HATLI SİSTEMLER

Pompanın yağ besleyen ana yağlama hattı ile yağ tankına geri dönüş hattı bir yön değiştirme valfi ile alternatifli olarak bağlıdır. Her iki hatta da istenildiği kadar yağ dağıtıcı bağlanabilir. Pompanın ürettiği basınç ile dağıtıcılara bağlı yağlama noktalarının yarısı istenildiği miktarda yağlanır. Bu işlemden sonra yön değiştirme valfi devreye girerek basınç altındaki hattı pompa yağ tankına yönlendirir ve diğer hat devreye girerek pompanın bastığı yağı dağıtıcılara ulaştırarak bu defa dağıtıcılara bağlı yağlama noktalarının diğer yarısı istenilen miktarda yağlanır. Bu işlem ayarlanan zaman aralıkları içinde tekrarlanır.

Azami yağlama noktası : 1000 Azami hat uzunluğu : 150 m Azami pompa basıncı : 400 bar. Uygulama alanları: Demir ve çelik işletmeleri, haddehaneler, merdaneli ve valsli değirmenler, çimento fabrikaları, termik santraller, şeker fabrikaları, bira ve malt fabrikaları.

ÇOK HATLI SİSTEMLER

Her yağlama noktası besleme pompasından gelen bağımsız bir boru hattı ile yağlanır. Pompanın ürettiği basınç ile çıkışlardaki dozajlama valfi sayesinde istenilen miktardaki yağı yağlama noktasına ulaştırır. İstendiği takdirde takılacak progressive bir yağ dağıtıcı ile yağlama noktaları arttırılabilir

Azami yağlama noktası : 36 Azami hat uzunluğu : 40 m Azami pompa basıncı : 100 bar. Uygulama alanları: Presler, zımba presleri, giyotinler, vinçler, asansörler, konveyörler, paketleme makinaları, taş kırıcılar, türbünler, briket presleri ve orman ürünleri işleme makinaları.

PROGRESİV SİSTEMLER

Yağ pompası ana besleme borusu ile progresiv dağıtıcılara bağlıdır. Bu dağıtıcılarda bulunan pistonlar birbiri arka sıra devreye girerler. Pompanın her yağ basışında ayarlanan miktar kadar yağı yağlama noktasına ulaştırırlar. Bu yağ dağıtıcılara ikinci bir dağıtıcı takılarak yağlama noktası arttırılabilir.

Azami yağlama noktası : 100 Azami hat uzunluğu : 150 m Azami pompa basıncı : 400 bar. Uygulama alanları: Paketleme makinaları, presler, zımba presleri, giyotinler, orman ürünleri işleme makinaları.

AÇIK DİŞLİLER İÇİN SPRAY YAĞLAMA

Sprey yağlama sistemleri, tüketilen yağ miktarında % 50 azalma ve eski yağın bertaraf edilmesi ile ilgili maliyetlerin düşürülmesini sağlar. Uygulama alanları içerisinde, ağır dişliler, bilyalı ve çubuk değirmenler, döner fırınlar, çimento fabrikaları, kömür madenleri vb. yerler sayılabilir.